centrálne vysávače  predaj • montáž • servis - DUOVAC
 

Centrálne 
vysávače 

 left   right

youtube slaper   facebook slaper instagram slaperSLAPER, s.r.o.
Solivarská 78
080 05 Prešov
mobil: 0905 269 451

tel.: 051-7764334

harcar@slaper.sk

Centrálny vysávač BEAM

Najčastejšie otázky (FAQ)

 

 
   • Môže sa systém inštalovať i do existujúcich budov?  
 
Systém inštalujeme, ako do nových, tak i do postavených budov. Montáž sa dá zvládnuť za jeden deň. Pokiaľ sa rozhodnete pre inštaláciu do existujúcej budovy, sme schopní dať všetko do pôvodného stavu. Ak existuje možnosť, doporučujeme načasovať inštaláciu centrálneho vysávacieho systému pri rekonštrukcií, alebo pred maľovaním.
 
   • Dá sa vysávať z niekoľkých zásuviek naraz?  
 
Áno. Pokiaľ je táto podmienka zakomponovaná už pri vypracovaní ponuky, pričom musia byť známe požiadavky na systém (počet vysávajúcich osôb, max.veľkosť upratovanej plochy,... ). Takéto požiadavky sú pri veľkých administratívnych budovách, penziónoch, hoteloch, kde vysáva viacero upratovačiek naraz. Pri rodinných domoch sa s touto možnosťou nepočíta.
 
   • Zpracujete optimálny návrh systému vrátane kalkulácie? Za akú cenu? Aké podklady potrebujete?  
 
Radi Vám zdarma navrhneme optimálne riešenie pre Vaše potreby, vrátane predbežnej cenovej kalkulácie. Stačí aby ste nám zaslali projektovú dokumentáciu a označili priestory, ktoré chcete vysávať (upratovať).
 
   • V akej fáze stavby je najlepšie systém inštalovať?  
 
Inštaláciu potrubného rozvodu je najlepšie robiť vo fáze hrubej stavby domu, pokiaľ je možné pred zhotovením omietok. V prípade, že rozvody majú byť uložené v podlahe, pred ich dokončením.
 
   • Dá sa najprv naištalovať potrubný rozvod a agregát osadiť až po dokončení stavby?  
 
Áno. Vždy sa realizuje v dvoch etapách. V prvej etape sa inštaluje potrubný rozvod, najvhodnejšie pri inštalácii vody a el. pred kúrením. Druhá etapa sa realizuje až po dokončení - vymaľovaní. Najvhodnejšie, keď sa montuje kuchynská linka. Napojí sa podlahová štrbina do sokla kuchynskej linky, namontujú sa jednotlivé zásuvky, pripojí sa agregát a predvedie jeho používanie. V niektorých prípadoch sa samotný agregát namontuje neskôr podľa požiadaviek a finančných možností zákazníka. V mnohých prípadoch zákazník už býva aj niekoľko rokov, keď sa rozhodne pre montáž centrálnej jednotky(agregátu).
 
   • Prečo centrálny vysávač nevíri prach?  
 
Pretože všetko čo nasajete hadicou, prejde cez potrubný rozvod až k vysávacej jednotke, kde je nasávaný vzduch prefiltrovaný a vyfuknutý vonku mimo obývané priestory.
 
   • Vysáva systém i vodu?  
 
Áno, dá sa vysávať i voda, pokiaľ použijete vodný separátor, aby sa voda nedostala do potrubného systému.
 
   • Môže sa upchať potrubný systém?  
 
Vnútorný povrch potrubia má špeciálnu antistatickú úpravu. Preto pokiaľ budete vysávať bežné nečistoty (nie napr. lepiace materiály), potom je vylúčené aby došlo k nanášaniu nečistôt a neskôr k upchatiu potrubného systému. A čo sa týka nebezpečenstva vysatia väčších predmetov, ktoré by mohli byť pričinou upchatia, existujú dve bezpečné poistky:
a) vstupný otvor hadice má menší primer (cca 30mm) než je priemer potrubia (cca 50mm) a preto čo prejde hadicou, prejde bez problémov aj potrubím.
b) aby nedochádzalo k vysatiu tenkých a dlhých predmetov (napr. pero, ceruzka), ktoré by sa mohli zaseknúť v niektorom z potrubných kolien, je za každou zásuvkou umiestnené ostré koleno, v ktorom sa tieto predmety zachytia a dajú sa ľahko vytiahnúť.
Pozrite si ako vyzerá potrubný rozvod po 10 rokoch používania