centrálne vysávače  predaj • montáž • servis - DUOVAC
 

Centrálne 
vysávače 

 left   right

youtube slaper   facebook slaper instagram slaperSLAPER, s.r.o.
Solivarská 78
080 05 Prešov
mobil: 0905 269 451

tel.: 051-7764334

harcar@slaper.sk

Centrálny vysávač BEAM

Centrálne vysávače V súčasnej dobe žije v našej populácii až 25% alergikov a toto percento neustále hrozivo stúpa. Všetky poznatky alergiológov smerujú k tomu, že je nutné domácnosť alergénov neustále zbavovať. Znečistený vonkajší vzduch preniká do našich domovov a prináša na svojich mikroskopických časticiach karcinogénne látky, ťažké kovy i malé živočíchy - roztoče. V jarnom období sú problémy s peľmi, v zime s pliesňami. Aj z kože zvierat odpadávajú drobné častice. Koncentrácia všetkých týchto látok v byte dosahuje ďaleko horších hodnôt a to až 7x viac ako vonkajšie prostredie.

 Z lekárskych prieskumov je dokázané, že pobyt v takomto prostredí dokáže aj u zdravého človeka vyvolať následné alergické problémy a neskoršie aj astmu. Jedným z účinných opatrení na zníženie tohoto nebezpečenstva je inštalácia centrálneho vysávacieho systému! Zaistí Vám, že všetok nasatý prach vrátane mikroorganizmov bude zachytený v odpadovej nádobe centrálnej jednotky. Veľmi účinný filtračný systém zachytáva častice s veľkosťou do 0,1 mikróna (okom neviditeľné) vrátane alergénov, baktérii... Prefiltrovaný vzduch je odvedený mimo objekt. Toto je zásadný rozdiel oproti klasickému vysávaniu, ktoré nasatý prefiltrovaní vzduch vracia vrátane mikroorganizmov a najmenších častíc späť do miestnosti. Tým sa víri prach v miestnosti, ktorý sa nepovysáva. 

Čistejšie a zdravšie prostredie


 Centrálna jednotka sa umiestňuje mimo obytné priestory (technická miestnosť, garáž a pod.), čím je vylúčená hlučnosť vlastného vysávania. Naviac centrálne vysávače sú tichšie (cca 60dB) oproti prenosným vysávačom (cca75dB). Navyše obsahujú tlmiace prvky, ktoré znižujú hlučnosť a odstraňujú vibrácie centrálnej vysávacej jednotky. Oproti aj tým naj účinnejším prenosným vysávačom centrálny vysávací systém odvádza 100% vysatých častíc a prachu z upratovaných priestorov - tým sa úplne vylučuje recirkulácia prachu a alergénnych častíc. Toto je dôvod, prečo je centrálny vysávač doporučený alergiológmi. 

Unikátna filtráciaFiltračný systém je vysoko účinný a zachytáva častice do veľkosti 0,1 mikrónu!. Akonáhle je prach vysatý, vedie sa potrubným rozvodom do centrálnej jednotky. V odpadovej nádobe prebieha cyklónová cirkulácia vzduchu, kde odstredivá sila vytláča čiastočky na boky a dno nádoby, zatiaľ čo ľahší jemný prach a ostatné alergie spôsobujúce častice sú zachytené vysoko účinným filtrom.

Centrálny vysávač firmy BEAM Electrolux má GORE-TEXový filter. Po vypnutí jednotky klesá filter dole a striasa usadený prach a prachové častice (samočistiaci účinok). To sa deje pri každom zapnutí a vypnutí centrálnej jednotky. Pre viac informácií o gore-texovom filtri kliknite tu.

Centrálny vysávač značky DUOVAC má vysoko účinný filtračný systém DuoFib ™, ktorý je možné vybrať a vyprášiť, alebo prať v automatickej práčke. Pre viac informácií o filtračnom systéme DuoFib ™ kliknite tu. 

Systém s jasnými výhodami

 

Centrálne vysávače sú veľmi silné a účinné zariadenia na upratovanie. Ich jednoduché používanie spolu s dlhou a ľahkou hadicou Vám umožní pohyb z jednej miestnosti do druhej bez prenášania vysávača či prepínania elektrického kábla do inej zásuvky.

 • Potrubný systém má priemer 50,8 mm a antistatickú úpravu.
 • Vysoko kvalitná konštrukcia agregátu, kvalitné materiály.
 • BYPASS motor (samostatný okruh chladenia motora ) s vysokým sacím výkonom.
 • Nízka spotreba elektrickej energie.
 • Vysoko účinný filtračný systém.
 • Nízka hlučnosť jednotiek len 60 - 66 dB.
 • Tiché vysávanie, môžte sa rozprávať, telefónovať, sledovať TV, počúvať hudbu...
 • Ľahký prachový kontajner veľkého objemu (vysypáva sa 4x ročne).
 • Vysávanie vody pomocou separátoru pri upratovaní kúpelní, bazénov...
 • Vysávanie popola pomocou separátoru.
 • Veľký výber jednotiek a príslušenstva.
 • Jednoduchá údržba.

 
Názory odborníkov


healthy     

“Baktérie preletia cez póry papieroveho vrecka ako muchy cez plot.”
--- prof.Helmut Krauch

“Veľa vysávačov zbiera síce prach a neporiadok do vymeniteľných vreciek, ale veľký diel jemných čiastočiek opäť vyfukujú do vzduchu v byte.”
--- MUDr.Johannes Muller-Steinman

“Vysávače predstavujú zvláštny problém. Sú aj naďalej najlepším vynálezom na odstránenie prachu, ale predsa viacej znečisťujú ako čistia. Povysávajú prach z povrchu a potom vyfúknu menšie čiastočky cez filter alebo vrecko do vzduchu. Tieto čiastočky sú také malé, že prekĺznu cez ľudský filtračný mechanizmus a usádzajú sa hlboko v pľúcach.”
--- MUDr.Zamm

“Najlepší systém vysávania je taký systém, ktorý je zabudovaný niekde inde v dome - teda systém, ktorý nasaje centrálnym prístrojom prach a vyfúkne ho von.”
--- MUDr.Zamm